načítání

Nápověda - Kampaně

Jak v Sendiu vytvořím a správně nastavím novou kampaň?

Vytváření kampaně

V Sendiu klikneme na záložku Kampaně, která se nachází v části Email marketing ve svislém menu na levé straně. Zde klikneme na Přidat novou kampaň.Na kartě Základní nastavíme požadované informace o naší kampani a pokračujeme kliknutím na kartu Utility.


Na této kartě dostaneme na výběr ze dvou možností. První z nich jsou A/B testy. Tato funkce umožňuje rozeslat dvě různé verze kampaně učitému procentu lidí (vzorku) a automaticky vyhodnotí lepší verzi. Tu poté odešle zbytku vašich kontaktů. Pojďme se na to podívat podrobněji. Na kartě Utility tedy zvolíme možnost A/B testyZde si navolíme odesílací e-mail a dvě různé verze předmětu. Toto je důležíté zejména proto, abychom v zákaznících vzbudili zájem a tedy získali větší míru otevření naší kampaně. Dále nastavíme, kdy si přejeme odeslat vítěznou verzi, tj. kdy se začne odesílat úspěšnější kampaň v závislosti na poli Vyhodnotit dle, kde si nastavíme cílovou akci. Nakonec pomocí slideru dole nastavíme, jakému procentu lidí chceme odeslat dvě zkušební verze a jakému procentu odešleme již vítěznou verzi. Poté už jen zbývá kliknout na tlačítko Další.

My si však ještě ukážeme možnost Optimalizace času rozesílky. Tedy na kartě Utility tuto položku zvolíme.Zde dostaneme na výběr ze dvou dalších možností. První z nich je Čas během dne a druhá Dny v týdnu. Sendio si o každém uživateli ukládá mimo jiné i dobu, kdy nejčastěji otevírá e-mailové zprávy.

Čas během dne - Tato možnost vám umožní odeslat kampaň přesně v denní dobu, kdy si váš klient nejčastěji otevírá e-mailové zprávy. To znamená, že pokud si některý z vašich zákazníků otevírá maily kolem 19:00, ale vy odešlete kampaň až v 20:00, Sendio vyčká a odešle zprávu až na další den v sedm. 

Dny v týdnu - Tato možnost je oproti té předchozí ještě přesnější. Nejen, že vyčká na konkrétní denní dobu, ale ještě vybere ten správný den v týdnu. Avšak za cenu toho, že potenciální čekací doba může být až téměř týden.

Rozšířené možnosti

Pokud máte všechno na kartách Základní a Utility nastaveno, můžete ještě přejít na poslední kartu jménem Rozšířené možnosti a doladit nějaké detaily. Možnost Skrytá kopie slouží pro kontrolu odesílání e-mailů. Po nastavení ostatních detailů můžeme pokračovat dál, kliknutím na tlačítko Další.Dostaneme se na výběr seznamu/seznamů příjemců kampaně. Zde označíme ty, kterým chceme kampaň odesílat a pokračujeme dále.


Vybereme si šablonu a přiložené soubory.