načítání

Nápověda - Vlastní pole

Jak vytvořím vlastní typ pole?

Vytváření vlastních polí

Sendio je velmi flexibilní nástroj, avšak čas od času se stane, že přednastavené funkce nemusí stačit. Například pokud chceme sbírat specifické informace od klientů, kteří budou odpovídat na naše formuláře. V tomto případě je tedy velmi pravděpodobné, že k zjištění klientovy značky vozu nám pole jako jméno, příjmení, obec nebo telefonní číslo stačit nebudou. Je tedy potřeba vytvořit specifický typ pole. Právě pro tento účel slouží vlastní pole
V záložce Vlastní pole klikneme na položku Přidat vlastní poleSkvěle, nyní se zobrazí okno se základními informacemi o našem novém vlastním poli. Pro účely tohoto návodu budeme uvažovat, že jsme majitelé autoservisu a servisujeme jen některá japonská vozidla. Nastavíme tedy všechny požadované informace a pokračujeme tlačítkem UložitA to je vše! Vaše nové pole můžete nyní využít v libovolném formuláři a uchovávat další specifickou informaci vašich kontaktů!

Další možnosti

Celý seznam vlastních polí lze v případě potřeby stáhnout do počítače v podobě .csv souboru pomocí tlačítka Uložit jako CSV soubor.