načítání

Nápověda - Webové notifikace

Jak upozorním uživatele na nějakou událost na mé webové stránce?

Webové notifikace mohou nést různé informace. Například nějakou jednoduchou zprávu informující o stavu, obrázek, video, ale i celý formulář. Jakmile máme nějakou notifikaci vytvořenou, můžeme ji libovolně umísťovat na nějakou z našich webových stránek.

Tato upozornění lze vytvářet v záložce Notifikace v menu Sendia. Pokud ještě nemáme žádne notifikace vytvořené, klikneme na tlačítko Přidat novou pop-up notifikaci


Poté se otevře nabídka parametrů pop-up notifikace.  Po nastavení názvu a popisu naší notifikace můžeme zvolit, kterým seznamům kontaktů se bude zobrazovat. Seznamy kontaktů stačí jednoduše označit kliknutím myši, popřípadě přidržením klávesy Ctrl pro označení více seznamů nebo Ctrl+A pro označení všech.Můžeme také určit, na jakých zařízeních se budou notifikace zobrazovat. Na výběr je ze tří checkboxů Desktop, Tablet a Mobilní telefon.Také lze zvolit typ notifikace tj. za jakých podmínek se naše notifikace bude návštěvníkům zobrazovat. Lze například definovat, po kolikáté návštěvě naší stránky se notifikace zobrazí, pomocí Zobrazit při x-té návštěvě nebo Zobrazit při první návštěvě atd. Možnost Způsob zobrazení nám dává na výběr, pod jakou podmínkou se naše notifikace zobrazí. Například Při zascrollování o 200 pixelů
Zobrazit při zavolání funkce vygeneruje kód, který lze poté vložit do zdroje stránky. Notifikace lze také po čase automaticky zavřít. Stačí kliknout na přepínač Zavřít po čase a nastavit čas v sekundách.
U notifikací lze také nastavit období, ve kterém se bude notifikace zobrazovat s přesností na minuty.Po nastavení všech základních parametrů můžeme konečně přejít k vytváření vlastní notifikace. Kliknutím na tlačítko Další se dostaneme do Sendio editoru notifikací. Tento editor funguje na principu drag & drop, takže všechny elementy přetahujeme myší na černou pracovní plochu. 

¨

Zde v editoru si nejprve zvolíme tvar notifikace. Chceme-li, aby se například zobrazovala v levém dolním rohu obrazovky, klikneme na příslušné tlačítko v horní části obrazovky.Poté si do černé oblasti přetáhneme libovolný počet bloků z levé části obrazovky.Jakmile jsme spokojeni s rozložením sloupců, můžeme do naší notifikace začít přidávat různé elementy ze spodní části menu.Při stylování postupujeme stejně jako u formulářů. A to je vše! Nyní již víte, jak postupovat při tvorbě jednoduchých webových notifikací.